1 2 hafta içinde üniversite not ortalamanızı yükseltin

yükseltecek bir şey paylaşıcam haberininz olsun zeka fışkırması yaşayacaksınız hayatıınız değişcek

edit: paylaşımım türkiye romanya maçının ardından 1 saat içinde olacaktır

Vereceğim bilgiler sadece bilgi amacı taşımaktadır. Tıbbi tavsiye olarak algılanmamalıdır. Doktor değilim. Herkesin riski kendinedir. Mesuliyet asla kabulüm değildir.

Öncellikle belirtmeliyim aşağıda vereceğim ilaçları aldıktan sonra bir Einstein, bir Tesla olmayı beklemeyin amk yine çalışmanız gerekecek ama hem çalışmanızı daha kolay hale getirecek hem de derste anlamanızı kolaylaştıracak ;eğer derse gidiyorsanız amk; ve çalıştıklarınızı çok çok daha kolay anlaycaksınız, odaklanmanız gelişecek, çalıştıklarınızı hafızanızda tutup hatırlama oranınız(yani görsel hafıza) yeteneğiniz artacak, kısacası sadece derslerinizi değil hayatınızı da etkileyecek aslında.

NOOTROPiC NEDiR, Piracetam NEDiR, NASIL KULLANILIR,
Nootropic nedir?
Nootropic diğer adıyla zihin güçlendirici akıllı ilaçların ismidir. Tanım olarak her zihin güçlendirici nootropic olmak zorunda değildir ama her nootropic zihinsel güçlendiricidir. Bizim kullanacağımız nootropic ilaç racetem ailesinden olan Paracetem.
Piracetam en fazla kullanılan ve bilinen en güvenli nootropiclerden biridir. Yine de hatırlatmamı yapayım pirecatem 1964 yılında bulunmuştur ve yeni bir ilaç sayılır. Uzun süreli kullanımları (mesela 10 20 sene lik kullanımlar)ile ilgili çalışmalar hala devam etmektedir. Kendi riskinizi kendiniz alıyorsunuz hatırlatayım.

Piracetam nasıl çalışır?
Kan beyin bariyerini geçmek için dizaynlanmış gaba türevi başarılı bir şekilde KBB’yi geçmeyi başarmasına rağmen Gaba’nın Gaba rezeptörlerine yaptığı etki gibi bir etkisi olmaz. Piracetam NMDA VE Cholinergic rezeptörli düzenler ve sol beyin ve sağ beyin lopları arasında iletişimi sağlayan köprü görevi gören Corpus Callosum u sitimüle eder. Corpus Callosumun üzerindeki bu sitimüle özelliği sayesinde Piracetam insanlara daha yaratıcı düşünme kabiliyetini vermektedir. Sağ ve sol beyinin her ikis de kendine has özelliklerini kontrol halindedir ve bu ikisini daha fazla çalıştırarak daha yaratıcı, düşünme yeteneği farklılaşmış bir hale geliyoruz.

Yan etkileri:
Kısa dönemli kullanımlarda bilinen yan etkileri azdır ve ciddi bir yan etkiisi yoktur. Ama eğer oluşursa ilk başlarda oluşur ve bu büyük ihtimalle beyin sisidir. Beyin sisi bir şekilde boşlukta hissetmek gibidir(aklın karışşması, odaklanma sorunu yaşamak). Bunu yaşarsanız bunun 2 sebebi vardır.
Birincisi beynin alışması gerebilir. ikincisi ise cholinergic aktiviteyi desteklemek için choline’e ihtiyaç olunması olabilir. Choline olmadan Piracetam tam etksiini göstermeyebilir.

Piracetam ve Choline ilişkisi
Piracetam ve choline in birlikte kullanımının beyin üzerinde sinerjik etkisi vardır. Piracetam nörotransmitter akışınını artırırken choline de boşalan nörotransmitter stoklarını doldurmak üzere bloklar üretir. Choline olmadan Piracetam’ın etkisi körelmiş, azalmış,bas ağrılarına ve beyin sisine sebebiyet verebilir. Kısacası Choline Piracetam’ın etkisi artırır.

Dozajı ve kullanımı
Piracetam: Günde 1000-2000 mg 2dikkatinizi çekerim MG yani miligram gram eğil amk 2 3 doz şeklinde sabah ve akşam
Choline: Günde aldığınız Piracetam dozunun yarısı veya daha üstü şekilde alınabilir. Buna kendiniz baş ağrısı olması durumunda kendiniz karar vereceksiniz ama piracetamın dozunu geçmemesi lazım. Bu da miligram şeklinde.

Örnek kür: 2000 mg Piracetam 1000 mg CDP Choline günde 2 doz

diğer entryleri gör